Бактерицидні опромінювачі
Категорії блогу
Навіщо потрібна ультрафіолетова лампа?
Дата: 27.12.2021
Переглядів: 14022
ЗМІСТ:
Ультрафіолетова лампа – що це?
Чим ультрафіолетова лампа відрізняється від кварцової?
Яка лампа краще кварцова чи бактерицидна?
Наскільки високою є ефективність ультрафіолетових ламп?
Де застосовуються ультрафіолетові лампи?
Чи можна використовувати ультрафіолетову лампу в домашніх умовах?
Патогенні мікроорганізми оточують нас усюди. Навіть на зовнішньо кристально чистій поверхні живуть невидимі оку бактерії, віруси, суперечки та інші мікроби, здатні викликати розвиток захворювань. Для їх знищення застосовуються різні методи дезінфекції:
механічний, що передбачає видалення (знищення) зараженого об'єкта;
фізичний – знезараження за допомогою кип'ятіння, гарячої пари або ультрафіолетового випромінювання;
хімічний, що передбачає застосування дезінфікуючих засобів і т.д.
Кожен з методів дезінфекції ефективний по-своєму. Нерідко для досягнення максимально можливого знезараження поверхонь або предметів їх доводиться поєднувати, що не завжди зручно та безпечно для людини. Нівелювати всі недоліки та трудомісткість цього процесу здатні лише ультрафіолетові лампи. Про те, що це таке сьогодні і йтиметься.
Ультрафіолетова лампа – що це?
Це електрична ртутна газорозрядна лампа, здатна випромінювати ультрафіолетове світло бактерицидного спектру з довжиною хвилі 253,7-254 нм. Його вплив є згубним для патогенних мікроорганізмів і дозволяє знищити 99,9% мікробів.
Чим ультрафіолетова лампа відрізняється від кварцової?
Ультрафіолетова, кварцова, бактерицидна – як тільки не називають лампу для знезараження повітря і поверхонь, плутаючи і заміняючи при цьому поняття. Насправді, все просто!
Ультрафіолетова лампа – це повсякденна назва кварцевої та бактерицидної лампи (опромінювача).
Кварцова лампа виготовлена з кварцового скла, яке пропускає не тільки бактерицидне УФ-випромінювання, а й озоноутворюючий ультрафіолет, який у великих концентраціях шкідливий для організму людини.
Бактерицидний опромінювач оснащений лампами, колби яких виготовлені з увіольового скла – матеріал, здатний пропускати корисний ультрафіолет та затримувати озоноутворююче випромінювання.
І кварцові, і бактерицидні лампи застосовуються для знезараження повітря, предметів та поверхонь приміщень. Досить часто цей процес називають кварцюванням, що так само не зовсім коректно у разі застосування ламп з увіолевого скла.
Яка лампа краще кварцова чи бактерицидна?
Обидва види ламп демонструють високу ефективність застосування. Але безпечними для людини вважаються бактерицидні опромінювачі, оскільки їх ультрафіолетові лампи виготовлені з увіольового скла, здатного мінімізувати утворення озону в повітрі приміщень, що дезінфікуються. Після їх застосування провітрювання не потрібне. У той час, як після кварцових ламп провітрювання є обов'язковим етапом.
Наскільки високою є ефективність ультрафіолетових ламп?
Ультрафіолетове випромінювання бактерицидного діапазону знищує близько 99,9% патогенних мікроорганізмів. Його корисні властивості були відкриті в 1892 році, коли англійський вчений Гаррі Маршал Вард несподівано виявив, що вплив УФ-променів протягом певного часу здатний інактивувати мікроби. Подальше вивчення його ефективності наштовхнуло вчених на думку про створення ультрафіолетової лампи з кварцового скла, яке, на відміну від звичайного, пропускає ультрафіолет. Перша кварцова лампа була сконструйована в 1906 році завдяки зусиллям Річарда Кеха і Рещинського. Мінімізувати її шкідливий вплив через утворення озону вдалося лише після винаходу увіолевого скла.
Сьогодні бактерицидні опромінювачі з ультрафіолетовими лампами успішно застосовуються для знезараження повітря та поверхонь від бактерій, вірусів, грибків, дріжджів, цвілі, спор та інших патогенних мікроорганізмів. Висока ефективність методу полягає в природних властивостях УФ-випромінювання – його довжина хвилі 253,7-254 нм ідеально узгоджується з піком кривої бактерицидної активності. Молекули ДНК мікробів активно поглинають ультрафіолет, який викликає димеризацію тиміну, що міститься в них, запускаючи при цьому ланцюг порушень, які призводять до зниження темпів розмноження мікроорганізмів і, як наслідок, до їх загибелі.
Де застосовуються ультрафіолетові лампи?
Кварцові лампи відносять до категорії медичних виробів. Дотримуючись всіх застережень, їх застосовують для знезараження в медичних та профілактичних цілях. У той час як антибактеріальний опромінювач є універсальним виробом. Його ультрафіолетові лампи з увіолевого скла ідеально підходять для знезараження повітря будь-яких приміщень, а також для знищення мікробів на будь-яких поверхнях та предметах, наприклад, медичний інструмент, манікюрне приладдя, маніпули косметологічних апаратів тощо.
Чи можна використовувати ультрафіолетову лампу в домашніх умовах?
Можна! Тільки для інактивації патогенів в умовах квартири, будинку, дачі або теплиці краще вибрати бактерицидний опромінювач - його ультрафіолетове випромінювання не є небезпечним для людини і домашніх вихованців. Тим не менш, певні застереження все ж таки доведеться дотримуватися – не варто входити в приміщення в процесі роботи опромінювача, так як УФ-промені можуть завдати шкоди органам зору та шкірі людини. Ну, а якщо є бажання максимально спростити процес щоденної дезінфекції, то для її проведення краще купити бактерицидний опромінювач з інтелектуальною системою управління, що дозволяє запрограмувати час включення та відключення ультрафіолетових ламп. Як правило, такі моделі опромінювачів оснащуються датчиком руху, що реагує на присутність людини та тварин. Це дуже зручно та максимально безпечно.
Задати цікаві питання, отримати більше інформації про ультрафіолетові лампи та особливості їх застосування, можна зв'язавшись з методистами нашої компанії – телефонуйте або надішліть повідомлення на Viber!
.. хв
Патогенні мікроорганізми оточують нас усюди. Навіть на зовнішньо кристально чистій поверхні живуть невидимі оку бактерії, віруси, суперечки та інші мікроби, здатні викликати розвиток захворювань.
Показано з 1 по 1 із 1 (1 сторінок)