Дата: 24.12.2021
Переглядів: 1794
ЗМІСТ:
Методи лазерної корекції судинних дефектів
Види лазерів для корекції судинних дефектів
Переваги діодних лазерів з довгою хвилі 980 нм
Гемангіома, полум'яний невус, капілярна ангіодисплазія, телеангіектазії – судинні патології, з якими стикається кожен п'ятий українець. Найбільш поширеними з них є телеангіектазії – знайомі багатьом зірочки та судинні сіточки на ногах, щоках, крилах носа та інших ділянках шкіри. По суті, це стійке, локальне розширення артеріол, венул і капілярів незапального походження.
Телеангіектазії артеріол – характеризуються яскраво-червоним забарвленням та не виступають над поверхнею шкіри.
Телеангіектазії венул – мають синє забарвлення і розташовуються трохи вище за поверхню шкіри.
Телеангіектазії капілярів – тонка сіточка червоного кольору, яка поступово збільшується в розмірах, набуваючи фіолетового або синього забарвлення.
Телеангіектазії, як і інші судинні патології, можуть бути вродженими або набутими. Їхня поява провокують негативні фактори зовнішнього та внутрішнього середовища, вплив яких складно нівелювати. Нерідко шкірно-судинні новоутворення формуються внаслідок будь-яких порушень чи захворювань в організмі людини. При цьому всі дефекти судин практично не піддаються консервативному лікуванню, що передбачає застосування медикаментозних препаратів та фітотерапії. Тому для їх корекції та усунення застосовують радикальніші методи – склеротерапія, електрокоагуляція, озонотерапія, радіохвильова хірургія. Однак найефективнішим способом вирішення проблеми судинних патологій є застосування лазера.
Методи лазерної корекції судинних дефектів
Основоположником лазерної корекції судин по праву вважається американський хірург Леон Голдман, який вперше застосував можливості лазера в дерматології та терапії злоякісних новоутворень (1960-і рр.). У 70-х роках для вирішення проблем судин використовувалися рубінові та аргонові лазери, застосування яких не завжди давало бажаний результат. Подальший винахід імпульсних лазерів на барвниках (80-ті рр.), дозволило зробити якісний прорив у лікуванні судинних патологій, застосувавши практично теорію селективного фототермолізу.
Селективний фототермоліз – вибіркове нагрівання хромофор судин випромінюванням лазера з метою руйнування патологічної ділянки Основним хромофором судин (метою-мішенню) є дві форми гемоглобіну еритроцитів:
оксигемоглобін - пов'язаний з киснем гемоглобін, що надає артеріальній крові червоного кольору;
дезоксигемоглобін – кисень, що віддав гемоглобін, що надає венозній крові синюшно-червоний відтінок.
Для ефективного впливу на хромофори і подальшого руйнування судин, застосовується світлове випромінювання з певною довжиною хвилі і тривалістю імпульсу. При цьому розрізняють дві методики застосування.
Селективний фототермоліз – миттєве нагрівання патологічної судини до високих температур (понад 100 °С) при мінімальному нагріванні поверхні шкіри та навколишніх тканин. Для досягнення цієї мети застосовуються надінтенсивні лазерні імпульси, тривалість яких менша від періоду релаксації судини (0,5-1,5 мс). Завдяки цьому теплова енергія швидко накопичується в патологічній ділянці судини, викликаючи розрив стінки та мікрокрововиливання.
Селективна коагуляція – поступове нагрівання патологічної судини до температури 75°С. Для досягнення ефекту коагуляції застосовуються лазерні імпульси, тривалість яких в 3 – 5 разів більше за період релаксації судин. Час їх впливу строго обмежений, що виключає ризик надмірного накопичення теплової енергії та виникнення опіків.
При виборі тієї чи іншої методики вкрай важливо завдати термічного пошкодження патологічній судині, не торкаючись навколишніх тканин. І тому необхідно врахувати як тривалість імпульсу, так й довжину хвилі світлового випромінювання. Вона підбирається адекватно глибині залягання патологічної судини – чим глибше розташована судина, тим більший показник довжини хвилі та навпаки. При цьому потрібно врахувати, що для видалення глибокорозташованих патологій потрібно більше енергії, адже її частина поглинатиметься хромофорами поверхневих судин. Нівелювати її негативний вплив допоможе епідермальне охолодження, а для досягнення необхідного результату знадобиться не одна, а кілька процедур, які проводяться через певний інтервал часу.
Види лазерів для корекції судинних дефектів
Купити лазер для видалення судин в Україні не є проблемою. Не помилитися у виборі допоможе нижченаведена корисна інформація.
Калій-титан-фосфатний лазер з довжиною хвилі 532 нм неефективний для видалення глибокорозташованих судин і застосовується для корекції поверхневих дефектів – розацеа, судинна сітка або зірочки на обличчі тощо
Лазер на парах міді створює світлову енергію з довжиною хвилі 510, 578 нм та високою частотою імпульсів, що актуально при обробці великих судин, наприклад, великих телеангіоектазій.
Імпульсний лазер на барвниках генерує енергію з довжиною хвилі 575-600 нм, яку успішно поглинає і оксигемоглобін, і дезоксигемоглобін, провокуючи коагуляцію судин, розташованих на глибинах трохи більше 0,7 мм.
Олександритовий лазер випромінює світлову енергію з довжиною хвилі 755 нм і генерує імпульси 3-5 мс – цих параметрів цілком достатньо для проникнення на велику глибину та ефективного видалення судин без ризику опіків шкіри.
Nd:YAG-лазер (неодимовий лазер) з довжиною хвилі 1064 нм ефективний щодо поверхневих і глибоко розташованих судин будь-якого діаметру і демонструє велику щільність енергії, тому без застосування епідермального охолодження під час корекції дефектів не обійтись.
Діодний лазер створює енергію з довжиною хвилі з довжиною хвилі 805-810, 930, 980 і навіть 1060 нм і дозволяє регулювати тривалість її імпульсу (від 10 до 200 мс), що є актуальним для видалення всіх видів судинних новоутворень – незалежно від глибини розташування.
Таким чином, діодний лазер можна з упевненістю назвати універсальним обладнанням для видалення судин. Особливо в тому випадку, якщо йдеться про апарат, що створює світлове випромінювання із довжиною хвилі 980 нм.
Переваги діодних лазерів з довгою хвилі 980 нм
980 нм – оптимальний показник довжини хвилі для максимально ефективної та безпечної корекції судинних патологій різної глибини залягання. Більшість її енергії поглинається гемоглобіном еритроцитів, а не тканинами, що оточують судину, що дозволять обробляти шкіру будь-якого фототипу.
Можливість застосування обох методик (селективного фототермолізу, селективної коагуляції, і навіть абляції судин) – ще одна важлива перевага діодного лазера. Його енергія дуже вибіркова і активно поглинається кров'ю судин, що здатне привести як до моментального нагрівання, так і до накопичення тепла. Для цього достатньо вибрати тривалість імпульсу – адекватно розмірам патологічної судини. Як це робити правильно, можна дізнатися під час індивідуального безкоштовного навчання, яке проводить наша компанія – телефонуйте!
.. хв
Гемангіома, полум'яний невус, капілярна ангіодисплазія, телеангіектазії – судинні патології, з якими стикається кожен п'ятий мешканець України. Найбільш поширеними з них є телеангіектазії – знайомі багатьом зірочки та судинні сіточки на ногах, щоках, крилах носа та інших ділянках шкіри. По суті, це стійке, локальне розширення артеріол, венул і капілярів незапального походження.
Детальніше