Дата: 20.12.2021
Переглядів: 9719
ЗМІСТ:
Критерії вибору
Діодна матриця лазера
Система охолодження діодного лазера
Пристрій водопідготовки
Система охолодження води
Потужність випромінювача діодного лазера
Частота імпульсів діодного лазера
Розмір робочої плями діодного лазера
Виробник діодного лазера
Епіляція діодним лазером не потребує реклами. Клієнти салонів краси України та всього світу вже давно оцінили її ефективність та охоче записуються на процедуру. Майстрам з видалення волосся залишається купити діодний лазер і застосувати його можливості на практиці. Проте вибрати по-справжньому ефективне та надійне обладнання непросто. Не вдаючись у нетрі технічних характеристик, розглянемо 6 важливих критеріїв, які допоможуть зробити правильний вибір.
Критерії вибору
Перш ніж купити діодний лазер, слід звернути увагу на такі характеристики обладнання:
потужність та довговічність діодної матриці;
пристрій системи охолодження діодного лазера;
потужність випромінювача;
частота імпульсів;
розмір робочої плями;
виробник діодного лазера.
При вивченні характеристик не соромтеся ставити запитання і вимагати сертифікати відповідності на обладнання – офіційні документи, що підтверджують оригінальність (справжність), безпеку та ефективність діодного лазера.
Діодна матриця лазера
Діодна матриця – найважливіший і найцінніший, з практичної точки зору, елемент косметологічного обладнання. Вона складається з окремих сегментів – так званих лазерних діодних модулів (ЛДМ). Від їх загальної кількості та потужності залежатиме остаточна потужність випромінювання лазера та термін його служби. Наприклад, діодна матриця може складатися з 3 ЛДМ потужністю 200W, що в сумі дасть 600 Ватт вихідної потужності випромінювача. В іншому випадку можна зустріти 10 діодних модулів по 50 Ватт, що в сумі дасть 500 Ватт. На перший погляд різниця в 100 Ватт – це не особливо суттєво. Але саме ці 100 Ватт можуть мати вирішальне значення під час проведення певних процедур. Як правило, слабкіші діодні лазери економ-сегменту оснащуються саме слабкою діодною матрицею. Таке обладнання не зможе працювати з великою потужністю на високій частоті.
Що стосується терміну служби діодної матриці та апарату в цілому, то на сьогоднішній день основними постачальниками діодних матриць для лазерів, що застосовуються в естетичній косметології, є три країни - США, Німеччина та Китай. Китайські матриці порівняно недорогі, але поступаються як американським та німецьким матрицям, які визнані найкращими в даному сегменті.
Визначити на вигляд, в якій країні була зібрана матриця, і вже тим більше наскільки вона якісна, не вийде. Це під силу лише досвідченим фахівцям, та й лише у тому випадку, якщо повністю розібрати аплікатор. Можна звичайно орієнтуватися на маркування та інформацію виробника, але з огляду на сучасні темпи глобалізації легко помилитися. Адже американський виробник може надіслати свою продукцію для кінцевого збирання до Китаю. У той час як китайська компанія може збирати свої матриці за німецькою технологією та патентом, позиціонуючи кінцеву продукцію, як істинно німецьку.
Подібна плутанина нерідко вводить покупців в оману. Однак існує спосіб її уникнути – слід звернути увагу на гарантовану виробником кількість імпульсів. Якісна діодна матриця, випущена за німецькою або американською технологією, здатна відтворювати від 5 000 до 10 000 000 імпульсів. Але і виявивши таку кількість імпульсів у технічній документації апарату, також не варто радіти. Проблема в тому, що недобросовісні виробники можуть вказувати ресурс діодів 10000000 спалахів і більше. Але при цьому вони надають загальну гарантію на лазерне обладнання 6 місяців або 1 рік. Адже навіть малодосвідчений косметолог розуміє, що за 1 рік роботи зробити 10 000 000 імпульсів просто нереально. Більшість салонів краси, за умови щоденного навантаження, за 1 рік здійснюють близько 300-400 000 імпульсів. А значить подібна гарантія виробника є лише маркетинговим інструментом, покликаним стимулювати продаж лазерного обладнання.
Зовсім інша справа, якщо виробник діодного лазера вказує великий термін гарантії, наприклад, 18 місяців. Або дає свою гарантію на певну кількість імпульсів - незалежно від того, за який проміжок часу вони будуть виконані. В цьому випадку, швидше за все, лазер дійсно оснащений діодною матрицею німецького чи американського виробництва, і такий елемент прослужить довго. Але ж не факт! Адже завжди існує можливість банального заводського браку матриці або поява проблем із системою охолодження.
Система охолодження діодного лазера
Система охолодження – другий за значимістю елемент, який варто звернути увагу під час виборів діодного лазера. При цьому необхідно брати до уваги саме систему охолодження діодної матриці, а не апарату загалом.
Існує два види пристроїв для охолодження діодної матриці:
макроканали, розташовані в діодній матриці – по них протікає вода під тиском, відбираючи утворене тепло діодних модулів;
мікроканали, наче мережа пронизують матрицю – інноваційна технологія ефективнішого відведення тепла, покликана збільшити термін служби матриці
Велике значення для успішної експлуатації діодної матриці матиме пристрій водопідготовки та система охолодження води. Обладнання має бути оснащене максимально якісною водопідготовкою, здатною забезпечити циркуляцію деіонізованої води. В іншому випадку в діодній збірці будуть накопичуватися іони, солі або дрібні частинки механічного походження, що неминуче призведе до перегріву та пошкодження матриці.
Пристрій водопідготовки
Забезпечити ефективну водопідготовку допомагає фільтр грубої очистки води та фільтр з деіонізованою смолою – саме ці два елементи встановлюють сумлінні виробники на своє косметологічне обладнання. Апарати авторитетних брендів можуть оснащуватися автономною системою водопідготовки, яка має на увазі застосування технології зворотного осмосу на основі мембран. У будь-якому випадку фільтр грубого очищення затримуватиме великі частинки і дрібніші суспензії, а фільтр з деіонізованою водою видалятиме іони з води, що заливається в апарат. Однак не слід забувати про те, що ресурс смоли обмежений - при повторній заміні води її ефективність знижується, а при третій заміні води смола зовсім не виконує своїх функцій. Ну, і, звичайно ж, потрібно пам'ятати про те, що в апарат має заливатись лише спеціально підготовлена очищена вода. Для цього можна використовувати дистильовану, а найкраще деіонізовану воду.
Крім того, перш ніж купити діодний лазер, слід дізнатися про наявність змінних фільтрів і можливості їх замовлення, оскільки міняти їх доведеться регулярно – згідно з рекомендаціями виробника 1 раз на 3-6 місяців.
Система охолодження води
Щодо системи охолодження води, то для цього в лазерному устаткуванні може використовуватися звичайний радіатор або чиллери, зібрані на напівпровідникових системах охолодження.
Якщо ми маємо справу з радіатором, то він буде розташований прямо в корпусі апарата. До нього приєднуються досить потужні вентилятори, що забезпечують охолодження води, що циркулює. Однак цей спосіб не зможе охолодити воду до температури набагато нижче ніж температура навколишнього середовища. А якщо врахувати той факт, що лазер оснащений не тільки діодною матрицею, що виділяє тепло, але й термоелектричними модулями, які також потребують охолодження, то можливості радіатора вкрай обмежені.
Важливо розуміти, що в процесі роботи апарату, що циркулює в ньому вода інтенсивно нагрівається. І якщо температура навколишнього середовища підніметься вище 26-27 °С, слабка система охолодження не в змозі впоратися з навантаженням. Тим більше, якщо діодний лазер оснащений не двома, а одним радіатором, що ще гірше. В цьому випадку критичного значення температури води важко уникнути – через 2-3 години інтенсивної роботи обладнання доведеться робити вимушену перерву для охолодження води.
Зовсім інша річ чиллери - напівпровідникові системи охолодження, здатні підтримувати комфортну для діодної матриці температуру води 17-20 ºС. Принцип їх роботи побудований на охолодженні води за допомогою напівпровідникових модулів. своєрідні теплові насоси, які за допомогою потужних вентиляторів відводять і викидають тепло, що утворюється, за межі корпусу апарату.
Слід з розумінням поставитися до того, що ціна діодного лазера, оснащеного чилерами, буде вищою, порівняно з обладнанням, в якому встановлено радіатор. Але в даному випадку фінансові витрати абсолютно виправдані і з лишком компенсуються можливістю безперебійної роботи апарату. Адже система охолодження на чилерах здатна підтримувати актуальну для матриці температуру незалежно від навантажень та температури довкілля. Такий апарат витримає більшу прохідність салону краси.
Тим не менш, для благополучної роботи діодного лазера виробники рекомендують підтримувати температуру навколишнього середовища не вище 26-27 °С. Оскільки крім матриці, тепло вироблятиме і термоелектрична система охолодження (тобто самі чиллеры). При цьому необхідно врахувати, що якщо з чиллером щось трапиться і він раптово вийде з ладу, то при досягненні критичної температури апарат автоматично вимкнеться і вже не ввімкнеться. Хоча критичну температуру з радіатором пережити простіше – достатньо вимкнути апарат і дочекатися охолодження води.
Потужність випромінювача діодного лазера
Чим вище потужність випромінювача (ЛМД), тим краще. Найчастіше дешеве косметологічне обладнання мають невисоку потужність. близько 300 Вт. У більш розвинених апаратах потужність може досягати 500-600 Вт. У той час як у діодних лазерах преміум-сегменту показники потужності істотно вищі за – 800-1200 Вт. Однак щільність енергії дешевих та преміальних апаратів приблизно однакова – 40-60 Дж/см2. У чому тоді перевага?
Перевага високої потужності випромінювача в тому, що діодне обладнання здатне видати більш високу потужність за більш короткий проміжок часу. При цьому косметологічний апарат здатний підтримувати високу швидкість роботи на максимальній потужності протягом всієї процедури. Його випромінювач не перегріється, прослужить набагато довше і демонструє високу ефективність застосування в режимі сканування на частоті до 10 Герц – 10 спалахів за секунду.
Частота імпульсів діодного лазера
Частота імпульсів (спалахів) має значення в ході проведення процедур епіляції. Для прикладу розглянемо дані, отримані в ході порівняння діодних лазерів із частотою імпульсу 10 Гц та 2 Гц.
Частота імпульсів
10 Гц
2 Гц
Втрата волосся
95,5%
85%
Середня товщина волосся
0,02 мм
0,05 мм
Середній час епіляції
20 хвилин
26 хвилин
Болістність епіляції (за 10-бальною шкалою)
2 бали
6 балів
Як видно з таблиці, висока частота лазерних імпульсів демонструє максимальну ефективність епіляції, яка практично безболісна для клієнтів салону краси.
Розмір робочої плями діодного лазера
Перші діодні лазери для епіляції створювали маленьку за площею робочу пляму – 1 см2. З розвитком лазерних технологій, розміри плями істотно збільшилися, що цілком обгрунтовано. Адже численні дослідження дозволили встановити прямий взаємозв'язок між розмірами робочої плями та ефективністю видалення волосся. Дані про це представлені в таблиці нижче.
Втрата волосся
Пляма 10х10 мм
Пляма 10х30 мм
Після 1 епіляції
62,1%
62,3%
Після 3 епіляцій
65,5%
77,4%
Через 3 місяці після епіляції
38,7%
50,1%
Таким чином, застосування великої робочої плями дозволяє досягти більшої ефективності видалення волосся. Збільшені розміри робочої плями допомагають скоротити час проведення 1 процедури та загальну кількість обробок, що істотно спрощує видалення волосся на великих площах ділянках тіла – ноги, руки, груди і т.д.
Виробник діодного лазера
Авторитет виробника так само має значення. І справа не в «розкрученості» бренду, як вважають власники бьюті-бізнесу, а в гарантіях та зобов'язаннях, які декларує виробник косметологічного обладнання. Адже будь-яка техніка має свій запас міцності і рано чи пізно виходить із ладу. Не кажучи вже про те, що фільтри, маніпули та інші комплектуючі діодних лазерів іноді потребують заміни. На цьому етапі експлуатації апарата велике значення матиме адекватна поведінка виробника. терміни ремонту, власна інженерна база, наявність оригінальних комплектуючих та інші нюанси обслуговування. В даному випадку оперативні та сумлінні дії виробника (його дистриб'ютора, представника) допоможуть не лише заощадити бюджет, а й зберегти імідж салону краси.
Вдалих покупок, друзі! Виникнуть питання – телефонуйте!
.. хв
Епіляція діодним лазером не потребує реклами. Клієнти салонів краси України та всього світу вже давно оцінили її ефективність та охоче записуються на процедуру. Майстрам з видалення волосся залишається купити діодний лазер і застосувати його можливості на практиці.
Детальніше